Postopek je preprost
In za kaj takšnega zares ni pravega razloga, saj je za čiščenje varnostnega pasu, tako kot za preostalo notranjost avtomobila, potrebno le nekaj čistilnega sredstva in vode, čistilnih pripomočkov, kakršne so spužve, ščetke in krpe, ter nekaj našega truda in pozornosti.
Notranjost avtomobila pred čiščenjem varnostnega pasu zaščitite s kartonom (ali debelo brisačo), na katera boste odlagali očiščene dele, saj bo postopek potekal tako, da boste odvili en del pasu, ga očistili, potem pa ga odložili na karton in se posvetili naslednjemu delu. Za čiščenje je najbolj primerna čistilna spužva, ki jo izdatno namočite v vodo s čistilom in z njo korenito navlažite varnostni pas. A pozor, pas le navlažite, ne smete pa ga premočiti. S pasu potem kar takoj z navlaženo krpo obrišite večino vode in umazanije. Na koncu pas obrišite še s krpo iz mikrovlaken, vendar pa ga še ne navijte. Namesto tega ga fiksirajte s spojko in pustite, da se raztegnjen popolnoma posuši. Če ga boste zvili še preden se posuši, lahko namreč pospešite ponovno tvorbo plesni. Očistite tudi vodila pasu. Te najlaže dosežete z zobno ščetko, ki ste jo namočili v razredčeno čistilno sredstvo.
Previdno!
Vendar pa morate pri čiščenju varnostnega pasu tudi paziti na nekaj stvari. Za njegovo čiščenje, tudi če je zelo umazan,nikakor ne uporabljajte pretrdih krtač, saj bi lahko te poškodovale tekstilna vlakna in zmanjšale njegovo učinkovitost. Tudi drgnite ga ne preveč korenito, ampak ostanite pri delu nežni. Neprijetne vonjave nekateri izganjajo tako, da vodi primešajo nekaj kisa. A pozor: malo kisline deluje blagodejno, preveč kisline pa lahko prav tako zmanjša trdnost pasu. Pomembno je tudi, da površino varnostnega pasu med čiščenjem le korenito navlažite, vendar ne pustite, da bi voda prišla skozenj in ga premočila, saj tudi s tem lahko škodite trdnosti njegove strukture.
Čiščenje varnostnega pasu je torej potrebno in razmeroma preprosto opravilo, a le, če se ga lotite preudarno.