Če ste tudi vi med tistimi, ki kot sovoznik oziroma sovoznica radi položite noge na armaturno ploščo, potem raje znova premislite, da ne bo prepozno.
Zlasti poleti in med dolgimi potmi se potniki v avtu radi obnašamo ležerno. Otroci zadaj raztegujejo varnostne pasove in se nagibajo na vse strani, voznik volan drži le s prstom ali dvema, sovoznik oziroma najpogosteje sovoznica pa se udobno namesti in bosa stopala položi na armaturno ploščo.
Vse od zgoraj naštetega je v nepredvidenih situacijah, iz katerih nastanejo nesreče, izredno nevarno, še najbolj pa prav noge na armaturni plošči. Avtomobili, mlajši od dvajset let, so namreč vsi po vrsti opremljeni s sovoznikovimi varnostnimi vrečami. Če se zgodi trk, lahko tudi razmeroma blagega, se blazina sproži, a namesto da bi napihnjena vreča zaščitila potnika pred udarcem ob armaturno ploščo, eksplozija od spodaj sune v noge potnika.
Spodnja fotografija je dokaz, kaj lahko telesu povzroči na videz nedolžna nesreča, če imamo noge uživaško položene na armaturki. Za človeka namreč ni nevarna le nenaravna drža, temveč tudi sunek zračne blazine.
Sopotnikova desna noga je bila zaradi nesreče povsem iztaknjena iz kolka in je dobesedno predrla kožo. Sunek ob nesreči je bil tako močan, da je hkrati levo stegnenico grdo prelomilo.
Okrevanje je bilo gotovo zelo dolgotrajno in boleče.