Glede na rezultate nove študije, kajenje še kako škodi tudi našim očem. Raziskovalci Rutgers University iz New Jerseya v ZDA so izvedli študijo s skupino kadilcev v starosti od 24 do 45 let. 71 še vedno zdravilh ljudi je pokadilo 15 cigaret na dan ali manj, v drugi skupini je sodelovalo 63 kadilcev, ki so dnevno pokadili tudi po dvajset ali več cigaret.
Barvna slepota in kontrasti
Zanimalo jih je, kako kajenje vpliva na vid; preiskovanci so sedeli 59 centimetrov stran od 19 palčnega monitorja s katodno cevjo, ki je predvajal vidne signale. Ugotovili so pomembne spremembe v zaznavanju redeče-zelenih in modro-rumenih tonov, kar kaže, da uživanje snovi z nevrotoksičnimi spojinami, kot so tiste v cigaretah, povzroča splošno izgubo barvnega vida. Izkazalo se je tudi, da imajo kadilci v primerjavi z nekadilci tudi manjšo sposobnost razlikovanja kontrastov.
Opozoriti je treba, da je cigaretni dim sestavljen iz številnih kemičnih spojin, ki so škodljive za zdravje, in je povezan z zmanjšanjem debeline plasti možganov in poškodb možganov, vključno s področji, kot so čelni režnji. Ti igrajo pomembno vlogo pri pripravljenosti za premikanje in nadzor misli ter z zmanjševanjem dejavnosti na področju možganov, ki procesirajo vid.
Prejšnje študije so sicer pokazale, da kajenje povečuje tveganje za senilno makularno degeneracijo in vnetje oči. Prav tako naj bi nikotin poškodoval krvne žile in nevrone v mrežnici očesa.
Raziskava je objavljena v znanstveni publukaciji Psychiatry Research.
Je ta organ mogoče curec?
Jst poznam še nekaj "snovi z nevrotoksičnimi spojinami", ki jih zakonsko obvezno prejme vsak otrok.
Želite najti žensko za eno noč? Dobrodošli v == >> www.3xDate.top