Daily Mail piše, da v Veliki Britaniji hitre blagajne za nečedne namene uporablja kar šest milijonov kupcev; vsak osmi kupec na ekranu izbere cenejši artikel od tistega, ki ga dejansko kupi. To je znano kot 'banana trik', deluje pa tako, da stranke vnesejo izdelek kot sadje ali zelenjavo, da bi plačale manj.
Osem odstotkov vprašanih v raziskavi glede tega je priznalo, da so na samopostrežni blagajni ukradli nekaj v vrednosti do 10 funtov, 26 odstotkov jih meni, da dejanje ne bi smelo biti prekršek.
Zaradi naraščajočega števila tatvin morajo trgovine za varnostne ukrepe porabiti dodatnih 700 milijonov funtov. Mnogi za vse večje število tatvin krivijo samopostrežne blagajne, v ZDA so se medtem že začeli vračati k osebnim blagajnam.
V zadnjih nekaj letih je sicer večina velikih supermarketov razvitega sveta uvedla kontroverzne samopostrežne blagajne in razširila njihovo uporabo v upanju na večjo učinkovitost in zmanjšanje stroškov.
Se oproščam ampak tega ne razumem popolnoma..
Hitre blagajne trgovci niso postavili, da bi kupci šli hitreje skozi ampak, da bi prišparali pri zaposlenih. Ponavadi je to …
Poznam modela, ki naloži Jakobove Pokrovače, nalepka pa Klapavice, češ: Kva pa tista smrkla na blagajni ve..