Slovenci: kdor je igral, je zmagal

Rašo Nesterović se je proti svojemu nekdanjemu klubu zelo izkazal. Veliko bolj boren je bil prispevek Saše Vujačića. Primož Brezec pa vnovič ni dobil trenerjeve zaupnice.

Toronto je z razpoloženim Rašem Nesterovićem, ki je igral 17 minut in dosegel 12 točk ter 7 skokov, premagal bivši Ljubljančanov klub Indiano s 123:112. To jim je uspelo, čeprav Chris Bosh ni bil prav razpoložen. Zadel je le pet od 19 metov iz igre, a kljub temu vknjižil svoje 12. dvojne številke v zadnjih 15 srečanjih. "Mislim, da ni bila slaba tekma. Slaba bi bila, če bi izgubili," se razumljivo ne obremenjuje Bosh, čigar moštvo je po dveh četrtinah vodilo že za 21 točk, pred zadnjo četrtino pa za osem.

Zmagali so tudi prvaki iz Los Angelesa, in sicer proti New Yorku z okroglih 100:90. Za LA je Saša Vujačić v devetih minutah prispeval eno podajo. Neprimerno učinkovitejši je bil Kobe Bryant s 34 točkami, petimi skoki in štirimi podajami. To je bil že peti zaporedni poraz Knicks proti Lakers, Newyorčani pa so dobili 100 ali več točk na zadnjih 12 od 14 tekem.

Liga NBA, tekme 25. 11.:

Toronto Raptors
: Indiana Pacers  123:112
Calderon 21, 7 pod., Jack 18, Nesterović 17 minut, 12, 7 sk.; Granger 36, 9 sk., Ford 16

: New York Knicks 100:90
Bynum in Artest po 17, Gasol 11 in 11 skokov; Vujačić 9 minut, podaja za LA Lakers; Robinson in Chandler po 15