Mile lovil in ujel Werder

Mile Ačimović je v 3. kolu evropske lige z Austrio doma remiziral proti Werderju z 2:2, Nejc Pečnik pa je s portugalskim Nacionalom Funchalom izgubil v Bilbau pri Athleticu z 1:2.

Mile Ačimović je dvoboj skupine L proti Werderju začel v prvi postavi. V vlogi favorita so bili Nemci, ki so v prvem polčasu tudi povedli. V 19. minuti je zadel Claudio Pizarro. Isti igralec je prednost Nemcev povišal v 63. minuti, a domačini so ves čas kazali zelo všečno igro, kar se jim je obrestovalo. Najprej je v 73. minuti znižal Emin Sulimani, v 88. minuti pa je za nedoločen izid poskrbel Brazilec Schumacher.

Manj uspeha je imel Nejc Pečnik, ki je za svoj Nacional igral do 67. minute. Slovenski reprezentant je začel tekmo, njegov soigralec Ruben Micael pa je v 42. minuti poskrbel za vodstvo Portugalcev. Toda v drugem polčasu so Španci naredili preobrat. V 68. minuti je zadel Joseba Etxeberria, v 89. minuti pa je tri točke Špancem priigral Fernando Llorente.

Zagrebški Dinamo je gostoval v Amsterdamu pri Ajaxu. Domači so do tik pred koncem srečanja vodili z 2:0, za nameček zadeli tudi dve vratnici, vztrajnost pa se je modrim poplačala v sodnikovem podaljšku, ko je dragoceni zadetek dosegel Ivan Tomečak.

Sicer pa v skupini G vodi Red Bull Salzburg, ki je z 1:0 danes ugnal Levski, v skupini H je na vrhu Fenerbahče, ki je nocoj slavil pri Steaui (1:0), v skupini I je vodilna Benfica ponižala Everton (5:0), v skupini J je Šahtar Donjeck proti Toulousu vpisal še tretjo zmago (4:0), v skupini K vodi PSV, ki je nocoj slavil proti Koebenhavnu (1:0), v skupini L pa je na vrhu Werder.