Makrov jeseniški rešitelj

V 30. kolu lige Ebel so Jeseničani z bojevito predstavo izvlekli zmago po podaljšku proti madžarski Sapi. Olimpija doživela visok poraz z 0:6 v Salzburgu.

Hokejisti Sape na čelu s Krisztianom Palkovicsem so letos na svojem ledu dosegli že deset zmag, favoriti pa so bili tudi v dvoboju z železarji. Ti so tudi v Szekesfehervar odpotovali precej oslabljeni, kajti v ekipi še vedno ni Tomaža Razingarja, Roka Tičarja, Andreja Hebarja in Gašperja Sušnja, v moštvo se je sicer vrnil Miha Rebolj, na nedeljski tekmi pa so ostali še brez prvega vratarja Dova Grumet-Morrisa; končna diagnoza poškodbe slednjega bo znana do konca tega tedna.

10. A. Jesenice 15

Jeseničani so tekmo slabo začeli. Zaostajali so že v prvi minuti, ko je domače v vodstvo popeljal Arpad Mihaly. V sedmi minuti je bilo po zadetku Juhe Alena že 2:0. A kmalu nato so se prebudili tudi železarji. Po zaslugi golov Roberta Saboliča in Andreja Makrova so izid poravnali že do 14 minute. Za nove jeseniške preglavice je spet poskrbel Mihaly, a je domače vodstvo izničil Robert Robins. Ker v zadnji tretjini ni bilo zadetkov, sta moštvi odigrali še podaljšek, ki ga je s svojim drugim zadetkom deset sekund pred koncem odločil Makrov.

Upi na peto zaporedno zmago Olimpije pod vodstvom Matjaža Seklja so se razblinili zelo hitro, čeprav je Aleš Mušič že v drugi minuti zadel vratnico. Zmaji so namreč do desete minute že zaostajali za tri zadetke. Za nameček so v tej nesrečni deseti minuti dobili kar dva gola. Nato je v njihovi mreži do 50. minute pristal le še en strel, v zadnjih desetih minutah pa je zbranost znova popustila in realnost je prinesla še dva nova ploščka v mreži Norma Maracla ter zaskrbljujoče visok poraz.