Konec črnega niza

Union Olimpija je v regionalni ligi dosegla četrto zmago proti FMP (67:79) in se prebila na tretje mesto, z zmago v Železniku pa je tudi prekinila niz treh zaporednih spodrsljajev.

Ljubljanski košarkarji so prepričljivo odprli tekmo v predmestju srbske prestolnice in si na krilih Sanija Bečiroviča, Uroša Slokarja in Matta Walsha po osmih minutah priigrali deset točk naskoka (26:16), a so jih gosti z delnim izidom 10:0 v začetku druge četrtine ujeli in tekmo postavili v začetno izhodišče (26:26). Do konca prvega polčasa se je na igrišču odvijal izenačen boj, nobena ekipa pa si ni priigrala otipljive prednosti.

V nadaljevanju so izbranci Jureta Zdovca zaigrali naravnost odlično. Z dobro obrambo in učinkovitim napadom so povsem onemogočili gostitelje ter si v 28. minuti priigrali visoko prednost 19 točk (68:49). Ljubljančanom je v tretji četrtini - dobili so jo s 25:11 - šlo kot po maslu, njihovega naleta nista preprečili niti dve minuti odmora, ki ju je domača klop zahtevala v 24. in 27. minuti. V začetku zadnje četrtine so gostitelji skušali preobrniti izid, a so jih Slokar, Walsh in druščina hitro umirili.

Helios je v svoji dvorani visoko izgubil proti Hemofarmu. Končni rezultat je bil 85:60 za goste iz Vršca.