Juventus z Grossom pojedel Sarmo

Kot zadnji izmed zlatih (diamantnih?) slovenskih reprezentantov se je konec tedna na igrišča vrnil Samir Handanović. Z Udinesejem je bil v Torinu pri Juventusu nemočen (0:1).

Legendarni vratar Juventusa Gianluigi Buffon je domačo tekmo proti Udineseju označil za "prelomno" v lovu na vodilni Inter. Dvoboj dveh črno-belih (tokrat so bili eni sivi, drugi rumeni) je zaznamoval tudi dvoboj med vratnicami, kjer je kljub napornemu tednu začel Samir Handanović. Ravno "Baby Buffon" je bil vso tekmo veliko bolj zaposlen od slavnejšega nasprotnika in vse do 51. minute reševal soigralce. Nato ga je kot prvi in edini premagal branilec Fabio Grosso, ki je po izjemni akciji podstavil nogo žogi Martina Caceresa in zabil pod prečko.

"Sarma" je bil do konca tekme izjemno zanesljiv in ga ni uspel premagati niti Diego, s katerim je imel v prvem polčasu bližnje srečanje. Brazilca je najprej prehitel v boju za žogo, a ga je virtuoz nato z nogo zadel v glavo. Poleg tega, da se mu ni želel opravičiti, je Handanović zaradi protestov dobil rumeni karton, prav tako kot Diego zaradi svoje noge. Juve je zdaj spet drugi, pet točk za vodilnimi "interisti", medtem ko Udinese še naprej tava na 14. mestu.

Nogometaši AC Milana so se pred domačo tekmo ponašali z lepim nizom rezultatov. Sedem zaporednih tekem brez poraza, od tega pa štiri zmage na zadnjih petih tekmah, so v tabor varovancev trenerja Leonarda prinesli nekaj prepotrebnega miru. Rossoneri so na domačem stadionu, ki je pred le nekaj dnevi gostil tekmo ragbija med Italijo in Novo Zelandijo, proti Cagliariju začeli dobro. Že po petih minutah je za 1:0 zabil Clarence Seedorf, a je napadalec Alessandro Matri odgovoril le nekaj minut kasneje. Ko je že kazalo, da bodo gostje z golom Andree Lazzarija odšli na odmor z vodstvom, pa je Milan s silovitim finišem spreobrnil rezultat. V drugem polčasu je z enajstih metrov zabil še Ronaldinho, gostje pa so s tretjim golom poskrbeli za nekaj pritiska do konca tekme (4:3). "Milanisti" so z zmago vsaj za nekaj ur skočili na drugo mesto.

Pravi strelski šov je navijačem Rome pripravil tudi kapetan kluba Francesco Totti. Sinovi volkulje so doma gostili Bari (3:1), že po slabe pol ure pa je bilo vsega konec. Totti je za svoj hat-trick potreboval vsega 27 minut in Romo dvignil na enajsto mesto.

Derbi ekip, ki domujejo tik pod vrhom lestvice, je pripadel Parmi, ki je na gostovanju s 3:2 ugnala Fiorentino. Dva zadetka svoji nekdanji ekipi je zabil Alberto Gilardino, lahko pa bi še tretjega, in sicer v 95. minuti, a mu je hat-trick preprečil odlični vratar Parme Mirante. S pomembnimi tremi točkami je Parma poskočila na tretje mesto lestvice Fiorentina pa je peta.

Vodilni Inter je gostoval pri Bologni in zanesljivo odnesel tri točke. José Mourinho ni računal na Reneja Krhina, ki ga ni bilo niti na klopi za rezervne igralce. Milančane je v vodstvo po strelu iz bližine v 22. minuti popeljal Diego Milito, vendar je izid že takoj v naslednji minuti poravnal Marcelo Zalayeta. Mario Balotelli je poskrbel za 1:2, Esteban Cambiasso pa je potrdil gostujočo zmago. Tekma se je končala z rdečim kartonom za Maicona, ki ga je prejel zaradi protestov pri stranskem sodniku. Ostale tekme bodo v nedeljo. Med drugim tudi dvoboj Handanovićevega Udineseja z Juventusom.