Dve slovenski zmagi

V ligi NBA se je od Slovencev najbolj izkazal Goran Dragič, ki je ob svojem zelo dobrem prispevku s Phoenixom premagal ekipo Utah Jazz. Uspešen je bil tudi Rašo Nesterovič.

Malo zadeval, malo gledal

Phoenix Sunsi so v severnoameriški košarkarski ligi NBA prišli do rekordne šeste zaporedne zmage; tokrat so bili s 118:114 boljši od ekipe Utah Jazz. Slovenski košarkar v dresu Phoenixa Goran Dragič je v 13 minutah dosegel 11 točk, dva skoka, dve podaji in ukradel eno žogo. Zmage se je veselil tudi Rašo Nesterovič v dresu Indiane. Rašo in soigralci so bili v domači dvorani z 90:88 boljši od moštva Miami Heat, Nesterovič pa je v 17 minutah na parketu k zmagi prispeval pet točk, štiri skoke in blokado. Danny Granger je za zmago dosegel 28 točk, medtem ko prvemu zvezdniku gostov Dwyanu Wadu ni uspelo zadeti za podaljšek ob pisku sirene. Wade je bil sicer z 21 točkami – devetimi pod svojim povprečjem v ligi NBA – prvi strelec gostov.

Moštvo Orlando Magic je doma s 84:82 premagalo Boston Celticse, junak zmage nad branilci naslova lige NBA pa je bil s 24 točkami in 21 skoki Dwight Howard, ki je 3,8 sekunde pred koncem tudi blokiral met Paula Piercea. "Dwight je bil danes neverjeten! Kar letel je po igrišču in le njemu se lahko zahvalimo za to pomembno zmago," je po tekmi dejal trener gostiteljev, sloviti Stan Van Gundy