Boki blestel, a Unicaja premočna

V tretjem kolu Evrolige je v dresu Žalgirisa blestel Begić (20 točk), a Barcelona z Lakovičem (11 točk) in Erazmom Lorbkom (11) je bila vseeno premočna. Od Slovencev je bil najboljši Nachbar (17).

Tekma četrtkovega večera tretjega kola v Evroligi se je igrala v skupini A v Litvi, kjer je pri Žalgirisu gostovala Barcelona. Gosti so v tretji četrtini pobegnili za več kot 10 točk in nato prednost zadržali do konca. 77:70 je bil končni rezultat in to je tretja zmaga Barcelone. Slovenska reprezentanca, Erazem Lorbek in Jaka Lakovič, sta se dokazala z vsak 11 točkami. Erazem je igral 24 minut, Jaka, ki znova ni začel v prvi peterki, pa dobrih 17. Igralec tekme je bil z 20 točkami, sedmimi skoki, tremi blokadami in dvema podajama nekdanji košarkar Uniona Olimpije, Mirza Begić.

V skupini B je spet blestel Boštjan Nachbar, ki je za turški Efes Pilsen v dvoboju s špansko Unicajo dosegel 17 točk, po podaljšku pa so se zmage s 93:88 veselili Španci. Marko Milič je s francoskim Orleanaisem gostoval v Beogradu pri Partizanu, dosegel dve točki, zmaga pa je z 78:71 pripadla Beograjčanom.

V Olimpijini skupini C je rimska Lottomatica potrdila izvrstno formo in na gostovanju odpravila Maroussi s 83:71. Ibrahim Jaaber je dosegel 19 točk, Andre Hutson pa mu je pomagal s 13. Pri nasprotnikih zmajev iz preteklega tedna je bil najučinkovitejši Jamon Lucas z 20 točkami. Zmage se je veselil tudi Emir Preldžić, ki je z Ülkerjem premagal Cibono s 67:62. Nekdanji slovenski reprezentant ni ravno blestel, saj je zgrešil vse svoje štiri mete iz igre (enega za dve, štiri za tri točke). Imel je še tri skoke in pet podaj, vse to v dobrih 17 minutah, kolikor jih je prebil na parketu.