Najradodarnejši Gorenjci

Foto: Žurnal24
Foto: Žurnal24 main
Plače. Šef NLB ima pol manjšo plačo kot predsednik uprave Hranilnice Lon.
Oglej si celoten članek

Daleč najvišji so zaslužki v bankah v tuji lasti: Raiffeisen banki, Banki Koper in SKB, kjer so vodilni lani na mesec prejeli več kot 30 tisoč evrov bruto, v Hypu pa le nekaj manj. Med domačimi bankami je najradodarnejša Gorenjska banka, ki je Gorazdu Trčku za vodenje plačala dobrih 25 tisoč evrov na mesec.

Šef NLB Janko Medja je tretji najslabše plačani bančnik: za njim sta le Ciril Dragonja iz Factor banke in Dušan Grlica iz Hranilnice in posojilnice Vipava. Medja je zaslužil pol toliko kot prvi mož Hranilnice Lon Teodor Žepič. Lon ima 0,5-odstotni tržni delež, NLB pa skoraj 28 odstotkov trga.

Sindikati dali visoko plačo

Podobno kot šefi Abanke, NKBM in NLB zasluži šefica zadružne Deželne banke Slovenije (DBS) Sonja Anadolli, le da je DBS štirikrat manjša od Abanke in 13-krat manjša od NLB. V Banki Koper tudi najslabše plačani izmed sedmih članov uprave zasluži dvakrat več kot Medja. Visoko plačo pa je predsedniku uprave namenila tudi Delavska hranilnica, ki je v lasti sindikatov; Jože Stegne je lani zaslužil povprečno okrog 15 tisoč evrov bruto.

Probanka se skriva

V Probanki, ki se ji izteka rok za dokapitalizacijo, ki jo je zahtevala Banka Slovenije, posameznih plač ne razkrivajo, uprava pa je lani stala kar 866 tisoč evrov.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 08:19 2. September 2013.

    Nobenega smisla nima primerjati državnih bank z zasebnimi. <br />Pri zasebnih njihovi lastniki vedo, komu in za kaj plačajo. To …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.