Z Občine Škofja Loka so pojasnili, da je njihova občanka, vzgojiteljica Čiška Podnar donirala škofjeloškim otrokom 20 sadik, druge pa bodo prispevali z Občine Škofja Loka. "Gospa se je za donacijo odločila, da bi spodbudila k razmisleku o samooskrbi, o ravnanju z okoljem, o skrbi za sočloveka in naravo. Ker so te vsebine vključene tudi v prioritete Občine, smo pobudo izkoristili in naredili projekt osveščanja, spodbujanja in razveseljevanja," so razložili.
Carjevič je avtohtona sadna vrsta, ki je odporna. Plodovi so srednje drobni, sploščeno okroglasti, sočni, srednje čvrsti in imajo sladkokiselkast okus, povrhnjica pa je gladka. Osnovna barva je svetlo rumena, pokrivajo pa jo značilna "rdeča lička". Jabolka dozorijo v sredini septembra, tako da bodo otroke razveseljevala, ko se vrnejo s poletnih počitnic.
V prihodnjih dneh v aprilu bodo sadike carjeviča posadili še na igrišču oziroma v sadovnjaku ob Vrtcu Škofja Loka in ob Osnovni šoli Škofja Loka-mesto.
Strokovno predavanje in prikaz obrezovanja
Občina bo v sklopu ozaveščanja na vrtu Loškega gradu ob Škoparjevi domačiji organizirala v sredo 6. aprila ob 17. uri tudi strokovno predavanje in prikaz obrezovanja. O pomenu dreves in grmovnic bo predavala arboristka svetovalka Tanja Grmovšek, o pravilni negi in obrezovanju in vzdrževanju dreves in grmovnic pa bo spregovorila in nato tudi izvedla praktični prikaz agronomka Maja Zakotnik. Organizatorji prosijo obiskovalce, naj se na grajski vrt podajo peš.
Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma …