Največ vlog za kmetijsko pridelavo

Foto: M. Ha. Zalivanje koruze v Hrastjah pri Kranju. Posneto 19. junija 2022.
Foto: M. Ha. Zalivanje koruze v Hrastjah pri Kranju. Posneto 19. junija 2022.
Mestna občina Kranj bo tudi letos za ohranjanje in spodbujanje razvoja kmetijstva, gozdarstva in podeželja namenila 153.400 evrov. Sredstva bo po prvem odpiranju vlog dodelila 117 vlagateljem. Kot so sporočili z občine, gre za podporo programom, ki niso zakonska obveza občine, predstavlja pa doprinos k razvoju primestnih krajevnih skupnosti.
Oglej si celoten članek

Občina je tako v letošnjem juniju skupno 118 vlagateljem že izdala sklepe in posredovala v podpis pogodbe za dodelitev pomoči v skupni višini 139.988 evrov. Največ vlog, skupno 63, je prispelo za naložbe na področju kmetijske pridelave, 39 vlog za gozdarstvo, 12 vlog za naložbe na področju dopolnilnih dejavnostih na kmetijah ter po dve vlogi za ohranjanje kulturne dediščine na kmetiji ter za delovanje kmetijskih društev. Ena vloga je bila zavrnjena, ker ni izpolnjevala pogojev javnega razpisa.
Glede na število vlog in razpoložljiva sredstva znaša maksimalni odobreni znesek za kmetijsko pridelavo, ohranjanje kulturne dediščine in dopolnilne dejavnosti 1857 evrov, za gozdarstvo 1238 evrov, za kmetijska društva pa 1000 evrov.

Do 9. septembra oddaja vlog za preostala ukrepa

Javni razpis za leto 2022 se bo zaključil 9. septembra, tako da bo Mestna občina Kranj preostala sredstva za podporo šolanju in delovanju kmetijskih društev razdelila po drugem odpiranju vlog. Upravičenci po prejemu pogodbe predložijo zahtevke za izplačilo sredstev z ustreznimi dokazili najpozneje do 30. oktobra 2022, so sporočili z občine.

Komu gre pomoč in zakaj?

Pomoči Mestna občina Kranj dodeljuje preko ukrepov na področju pridelave kmetijskih proizvodov, ohranjanja kulturne dediščine na kmetijah, predelave kmetijskih proizvodov, dopolnilnih dejavnosti in gozdarstva ter ostalih ukrepov, kot sta podpora šolanju na poklicnih in srednješolskih kmetijskih in gozdarskih programih ter podpora delovanju društev s področja kmetijstva, gozdarstva in razvoja podeželja. Namen je, da se ohranjajo in ustvarjajo delovna mesta na podeželju, prispeva k lokalni samooskrbi ter varovanju okolja, kulturne krajine in k trajnostnemu razvoju.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.