Marko Tušek (rojen 1964) je slovenski umetnik, slikar, fotograf in oblikovalec. Umetnost ga je zanimala že od otroštva, saj je odraščal obkrožen z umetniško kreativnostjo svojega očeta Vinka Tuška, ki je bil uveljavljeni slikar, grafik, kipar in likovni pedagog. Marko je veliko časa preživel v očetovem ateljeju in se tako že zgodaj učil principov kompozicije, barve in prostorskega dojemanja.
Najprej se je vpisal na Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani, nato pa diplomiral na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje pri profesorjih Emeriku Bernardu, Gustavu Gnamušu, Janezu Berniku, kasneje pa končal še slikarsko specialko pri profesorici Metki Krašovec. V času študija je nanj, tako kot tudi na številne generacije slikarjev, imel največji vpliv, prav profesor Emerik Bernard.
Kot je v spremnem katalogu zapisala likovna kritičarka Nina Jeza, umetnik uporablja "harmonične materiale kot so les, akril, vezivne emulzije, varjene žice, letve in podobno. Leseni – organski – deli nagovarjajo belo steno v prostoru, le-ta pa jim v obliki white-cube-a in s tem modernizma, v katerem so zmeraj pomembni proporci in notranja razmerja, odgovarja v neki recipročni, a prav zato tako učinkoviti maniri. V dela vključuje slikarski rez, strukturo, oblike, prostor, kompleksnost, s čimer ponazarja sistematični red v kaosu vsakdanjosti".
Razstavo si bo mogoče v Prešernovi hiši v Kranju (Prešernova 7) ogledati do 27. maja, in sicer od torka do nedelje med 10. in 18. uro, le ob ponedeljkih je galerija zaprta.