Policist bo po določbah novele vozilo lahko zasegel, če bo vozniku prepovedal vožnjo, ta pa bo z njo kljub temu nadaljeval. Prav tako bo lahko policist vozilo zasegel, če bo voznik v naselju trikrat presegel hitrost za 30 kilometrov na uro ali če bo za volan sedel voznik, ki ima prepoved vožnje.
Novela na novo opredeljuje pojem hujšega prekrška in določa, da je to prekršek, za katerega so kot stranska sankcija določene najmanj tri kazenske točke. Hkrati novela zvišuje kazen za neupoštevanje znakov, s katerimi policija ustavlja, in za neupoštevanje prepovedi nadaljnje vožnje. Kazen se v obeh primerih zvišuje z zdajšnjih 250 na 500 evrov. V takšnih primerih bo po novem predvidenih tudi pet kazenskih točk.
Cestninski nadzorniki bodo lahko izločali tovornjake
Zaradi nekaterih dosedanjih težav s tovornjaki v zimskem času novela obenem razširja pooblastila cestninskih nadzornikov. To bodo po novem imeli možnost izločanja tovornjakov iz prometa.
Za zaostritev kazni za prometne prekrškarje so se sicer v vladi odločili po tragediji na Slovenčevi cesti v Ljubljani maja letos, ko je vinjen voznik, ki je bil tudi brez vozniškega dovoljenja, do smrti povozil dve dekleti. Državni zbor je novelo potrdil 15. julija.
To kaj se dogaja da ena prometna nesreča sproži postopek o novem zakonu uzem vozila to se lahko dogaja samo …
Tale policist s slike je ne dolgo nazaj ostal brez avta. In to službenega. Baje so mu ga ukradli.
med nami, vsei ste že kdaj koga izsilili, prehiteli kjer ni varno, niste ustavili pešcu na zebri ko je ravno …