Čeprav se zdi, da je vožnja z avtomobilom v službo idealna priložnost, da napolnite baterijo mobilnega telefona, tega ne počnite.
Eden od vzrokov za to, da polnjenje telefona v avtomobilu ni najbolj priporočljivo, je, da vtičnica USB v vašem avtomobilu verjetno zagotavlja manj elektrike, kot pa je potrebno za polnjenje telefona. Ker telefon še vedno porabi več energije, kot je pridobi s polnjenjem, se baterija še vedno prazni. Brad Nichols, tehnik v informacijskem podjetju Staymobile pravi, da zato imamo občutek, da se baterija med pol do enourno vožnjo na delo napolnila zelo malo ali pa sploh ne.
Nichols dodaja, da je slabo tudi polnjenje na vtičnici za vžigalnik, ki jo veliko avtomobilov še vedno ima. 12-voltne vtičnice namreč oddajajo tok do deset amperov, kar je veliko več od enega do treh amperov, kakršen je običajno tok, ki je potreben za polnjenje telefonov.
Polnjenje telefona med vožnjo lahko povzroči tudi prehitro izpraznjenje akumulatorja. Na to sicer vplivajo tudi radio in drugi sekundarni porabniki elektrike, velja pa predvsem za starejše avtomobile z iztrošenimi akumulatorji Pri novih te težave ne bo.
Nichols dodaja, da so vsi priključki za polnjenje telefona med vožnjo, tudi induktivno brezžično polnjenje, dejansko namenjeni predvsem vzdrževanju stanja baterije. Zato nanje ne smemo gledati kot na pripomočke za pogosto polnjenje baterije do vrha, ampak bolj kot prvo pomoč, če imamo povsem prazno baterijo.
V vsakem primeru pa telefona tako ali tako ne smemo uporabljati med vožnjo, saj je to nevarno in prepovedano.
Zmaga pa ta:" V vsakem primeru pa telefona tako ali tako ne smemo uporabljati med vožnjo, saj je to nevarno …
Vrhunski mislec si je izmislil zgodbo, za katero se ne ve pravi razlog. Že 20 let polnim telefone v avtu, …
Bebav članek da mu ni para. Res ne vem kje jih pobirate