Predsednik združenja Jan Peloza nam je dejal, da so v okviru dejavnosti združenja glede prepovedi kajenja v avtomobilih že lobirali v okviru ministrstva za promet, prav tako tudi pri ministrstvu za zdravje. "Glavni razlog, da smo podali predlog sprememb zakona, je podoben kot za prepoved telefoniranja v času vožnje. Druga težava je metanje cigaretnih ogorkov, ki med drugim ogrožajo motoriste," pravi Peloza, ki dodaja, da je kajenje v avtomobilih že prepovedano v nekaterih kanadskih provincah in avstralskih zveznih državah.
Helena Koprivnikar, dr. med., iz Inštituta za varovanje zdravja RS pa o prepovedi kajenja v avtomobilih meni: "Strokovnjaki podpiramo prepoved kajenja v osebnih avtomobilih iz razlogov, kot sta povečana varnost v prometu in zaščita zdravja, predvsem otrok, pa tudi nosečnic. Koncentracije škodljivih snovi v majhnem prostoru avtomobila so ob kajenju visoke in močno presegajo priporočila glede kakovosti zraka ter vrednosti teh istih snovi, kot na primer v barih in restavracijah pred prepovedjo kajenja v teh prostorih. Predvsem otroci bodo verjetno zaradi tovrstne izpostavljenosti izkusili škodljive učinke izpostavljenosti tobačnemu dimu drugih, pa tudi odrasli."
Koprivnikarjeva dodaja, da podatkov o tem, koliko snovi se sprošča iz tobačnega dima iz materialov v avtomobilu oziroma kakšen bi lahko bil njihov vpliv na zdravje potnikov po prenehanju kajenja, nimajo.
A bomo čez 5 let sploh še lahko kaj počeli s svojo lastnino? Počasi še nam bodo predpisali, kateri tv …
Med vožnjo velikokrat vozimo z eno roko, od takrat ko pijemo, ko kaj pojemo do takrat, ko uporabljamo menjalnik. Ni …
V avtu lahk sedis in kadis kolkr hoces, hkrati z voznjo pa to enostavno ne gre skup. Pol lahk tud …