Predsednik nemškega sindikata industrije in metalurgije (IG Metall) Jörg Hofmann je skupaj z vodjo parlamentarne stranke Levica (Die Linke) Katjo Kipping predlagal vzpostavitev digitalne strategije Nemčije in uvedbo štiridnevnega delavnega tedna, oziroma 30-urnega delavnega tedna, kot polni delovni čas za polno plačo.
V predlogu so pojasnili, da je zdajšnji model star že desetletja in je utemeljen na tem, da moški dela polni delovni čas, žena pa doma skrbi z hišo in otroke. Prepričani so, da je ta model povozil čas in, da nima več povezave z resničnim življenjem.
Idejo močno podpirajo tudi Nemci, saj so v raziskavi kar trije od petih (61 odstotkov) naklonjeni ideji o štiridnevnem delavnem tednu in zaščiti delovnih mest. 21 odstotkov anketiranih se popolnoma strinja z modelom, ki ga je predlagal sindikat IG Metall, nadaljnjih 40 odstotkov pa ga podpira, kot je pokazala reprezentativna raziskava anketnega inštituta Yougov. Predlogu je sicer naklonjeno več ženj (65 odstotkov) kot moških (58 odstotkov).
Podpora je najvišja med podporniki Zelenih in znaša 71 odstotkov. Podobno je z volivci SPD (68 odstotkov). 63 odstotkov volivcev na levi podpira štiridnevni teden, FDP in Unija pa 62 odstotkov. Stopnja odobritve je najnižja med podporniki članke AfD (53 odstotkov).
IG Metall je štiridnevni teden pripravil zato, da bi rešil delovna mesta v kovinski in električni industriji. "Štiridnevni teden bi bil odgovor na strukturne spremembe v sektorjih, kot je avtomobilska industrija. To pomeni, da je mogoče industrijska delovna mesta obdržati, namesto da bi jih odpisali," je dejal predsednik zveze Jörg Hofmann.
Zvezni minister za delo Hubertus Heil (SPD) je za medije povedal, da bi bil skrajšanje delovnega časa z delnim nadomestilom plač lahko primeren ukrep.
Dobrodošli v najboljšem erotičnem klubu --- www.Sextis.fun
Malo bolj bi se pa avtor tega clanka moral resnicno potruditi. Delavci v metalni industriji imajo ze sedaj po kolektivni …