"Če nam meteorna voda zalije vozilo, pokličemo avtovleko, ki vozilo odpelje na servis," odgovarja Klemen Gale iz Avtotehne Vis in dodaja, da se s tovrstnimi primeri njihovi serviserji ukvarjajo samo takrat, ko so poplave, oziroma, če voznik zapelje v reko. Močni nalivi vozila ne morejo poškodovati.
Letos beležijo deset primerov, ko je vozilo zalila voda, vendar jih po koncu poplavnega obdobja še več, pravi Gale.
"Strošek popravila je odvisen od tega, kaj je treba zamenjati in do kje je voda segla. Veliko vozil je ocenjenih na totalko. To pomeni, da je strošek popravila višji od vrednosti vozila," pojasnjuje Gale.
Skozi vodo peljemo zelo počasi
Če se znajdemo na cestišču, ki ga je zalila voda, se prepričamo, kolikšna je globina. Največja težava na cesti, ko jo zalije voda, je, da ne vemo, koliko je globoka. Če že peljemo skozi vodo, potem peljemo zelo počasi, ne z zaletom. Če zapeljemo z zaletom, bo voda pljusknila in prišla skozi zračni filter v motor, ki ga lahko raznese. Nevarnost je tudi, da zalije motor in vozilo v vodi ugasne, s tem pa lahko povzročimo vdor vode v vozilo.
Tudi, če že peljemo po večjih lužah, ne smemo divjati, še opozarjajo strokovnjaki.
Pac jajca od avta.
Ni res, da ti dež ne more poplaviti avtomobila. Avto v garanciji, redno servisiran in normalno rabljen, prevozil 200 km …
Koliko jih pa ve kaj je sploh zračni filter pod pokrovom motorja ?! Se grem stavit da jih ni veliko. …