Njegovo osnovno vodilo, kako biti hiter in učinkovit pri opravljanju svojega dela, temelji na pravilu dveh minut. Pravi: "Ko definirate neko nalogo, ki jo lahko opravite v dveh minutah, se je lotite takoj. Na primer: na internetu morate izbrskati nek podatek ali sestri po telefonu predati manj pomembno sporočilo. To opravite takoj, saj vam bo načrtovanje tega koraka vzelo več časa kot njegovo opravljanje."
Res je: v pol ure, ko morda čakamo na klic ali pa se še ne želimo lotiti naslednjega velikega projekta, lahko opravimo več majhnih korakov, ki nam bodo olajšali nadaljni delovni proces: dobili bomo željeno informacijo, se dogovorili za sestanek ali s poti odpravili nekaj manj pomembnih zadev.
Podobno je z organizacijo in čiščenjem doma: če vidite, da vam bo zadeva vzela manj kot dve minuti, jo s poti spravite takoj, ko jo definirate: Očistite umivalnik. Piškote pospravite v plastično posodo, da bodo ohranili hrustljavost. Zložite iz pomivalnega stroja. Obrišite prah z luči. Sadje iz vrečk lično zložite v skledo in jo postavite na jedilno mizo. Pospravite zimske plašče iz predsobe v garderobno omaro. Vsi ti opravki, če se jih lotimo v trenutku, vzamejo manj kot dve minuti, medtem ko nam, če jih pustimo za kasneje, lahko skupaj vzamejo cel dan.
Produktivnost lahko z dvominutnim pravilom izboljšamo ne le na delovnem mestu, temveč na vseh področjih svojega življenja. Zdaj pa hitro po rakužilo in brisačko - v dveh minutah lahko očistite tipkovnico, monitor in ekran pametnega telefona.