Cepivo deluje tako, da imunski sistem vzpodbudi k tvorjenju obrambnih celic (protiteles), ki se aktivirajo takrat, ko smo izpostavljeni bolezni. Ker se človekov imunski sitem čez dan spreminja, znanstveniki menijo, da je tako tudi s cepivom, ki naj bi zjutraj bolje učinkovalo.
Po mesecu dni so jim analizirali stopnjo protiteles v krvi in ugotovili, da je cepivo bolje delovalo pri tistih, ki so se na cepljenje odpravili zjutraj.
"Gre za preprost postopek, ki pa bi lahko resno izboljšal učinek cepljenja pri starejših," je za tiskovno agencijo Reuters dejala Dr. Anna C. Phillips z Univerze Birmingham in dodala, da sicer ne vedo, zakaj je cepivo proti gripi ob določeni uri bolj učinkovalo.
"Če nadaljnje raziskave to potrdijo, bo čas cepljenja treba prilagoditi delavcem, kar pomeni, da bi jim delodajalci cepljenje omogočili kar na delovnem mestu. Kot je pokazala ena od naših študij, bi s tem pridobili tudi delodajalci, ki bi si prihranili stroške," je za Reuters dodal Dr. Bruce Y. Lee, priznani ameriški strokovnjak iz Mednarodnega centra za cepiva s sedežem v Baltimoru.
Tupamaros glede na moje iskušne imaš prav ... ne oziraj se na nategovalce s cepivi
jst se že 8 let nisem cepil za ničemer in se tudi ne nameravam ... zdravje imam na maksimumucelo boljše kot med tistimi časi ko sem se še cepil
Tupamaros mogoče čas razvoja in tehnologije ni zate. Bolj bi ti ustrezal srednji vek, kjer ni bilo cepiv in so vsi bili zdravi, ter imeli zelo dolgo življensko dobo.