Kot je dodal na Twitterju, se s tem še krepi "trpljenje države, ujete v brutalno vojno", poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je pred tem med 27. aprilom in 8. novembrom zabeležila nekaj več kot 913.000 tisoč sumov kolere. Za to boleznijo je v tem obdobju umrlo nekaj manj kot 2200 ljudi.
Organizacija je sicer dosegla napredek v boju proti bolezni in v zadnjih tednih je število primerov upadalo. A kot so novembra posvarili v Ženevi, bi se razmere v boju proti koleri lahko hitro obrnile, če se bo nadaljevala blokada države.
Savdska Arabija od leta 2015 vodi koalicijo držav, ki v Jemnu posreduje proti hutijskim upornikom. Ti zasedajo velik del države, vključno s prestolnico Sano, od koder so pregnali provladne sile.
Koalicija je vzpostavila tudi blokado države na letališčih in pristaniščih, kar otežuje dostop humanitarne pomoči do prebivalcev. V začetku novembra je v odgovor na raketo, ki so jo Hutiji izstrelili proti Rijadu, blokado še zaostrila. Nekaj tednov pozneje jo je pod mednarodnim pritiskom vendarle omilila, sploh v pomembnem pristanišču Hodeida.
V konfliktu v državi je od posredovanja koalicije po podatkih ZN umrlo 8750 ljudi, med katerimi so številni civilisti.
Sama koalicija medtem zatrjuje, da je od marca 2015 ubila 11.000 upornikov iz vrst Hutijev.
To ni narobe svet, ampak zakon narave. Kjer je visoka smrtnost, je vedno visoka rodnost. Poglej posamezne živalske vrste in lahko ugotoviš isto.
Slabse ko jim gre vec otrok delajo. Narobe svet!!!!