Gre za človeško lastnost, s katero se bržčas ukvarjamo vsi, tudi psihologi in psihiatri, ki brskajo po našem značaju. Tema je aktualna tudi v Veliki Britaniji, kjer se sicer ukvarjajo z referendumom o izstopu iz EU.
Psihologi so se tem vprašanjem začeli ukvarjati po torkovem dogodku, ko je zadnji trenutek, pred rokom, zaradi probremenjenosti padla spletna stran za registracijo volivcev.
Ne, odgovarjajo strokovnjaki in dodajajo, da nam stalno zamujanje v neki meri celo koristi.
Zamujajo ustvarjalni
Ameriški psiholog Adam Grant je tako prepričan, da z odlaganjem stvari spodbujamo ustvarjalnost. Omenjeni strokovnjak je prepiričan, da so prav najbolj ustvarjalni ljudje tisti, ki ves čas zamujajo.
Britanski The Guardian ob tem navaja mnenje psihologinje Anne Abramowski: "Ljudje,ki ves čas odlagajo in zavlačujejo, kažejo določeno stopnjo neodvisnosti, samostojnosti in samozavesti, saj se kljub zavedanju nevarnosti, ki jo prinaša pritisk v zadnjem trnenutku, še vedno odločijo za to," je prepričana.
Psihologinja ob tem dodaja, da ta karakterna značilnost ljudem omogoča, da se ukvarjajo z več stvarmi hkrati.
Razlogov za to, da so nekateri takšni, pa je po mnenju strokovnjakov več; od tega, da smo to značajsko lastnost podedovali, do tega, da se enostavno bojimo neuspeha oziroma nekateri celo uspeha. Dejstvo, da nekateri zavlačujejo do zadnjega, je lahko tudi v tem, da enostavno mislimo, da si bomo s predčasno opravljenim delom naprtili samo še več dela in odgovornosti.