Pripadniki skrajne Islamske države (ID) nadaljujejo z obleganjem sirskega mesta Kobane, ki meji na Turčijo. Skrajneži trdijo, da jih ne more ustaviti nič več – svoje zastave so v predmestju razvili že včeraj, zdaj se prebijajo proti središču, padec mesta je že nekaj dni le vprašanje časa.
Objavili so tudi posnetek s hriba Mašta, ki je strateško pomembno za Kobane.
Zračni napadi koalicijskih sil pod vodstvom ZDA se nadaljujejo na območju mesta, vendar so vse glasnejša ugibanja o učinkovitosti. Nezadovoljstvo z dosedanjim posredovanjem je jasno izrazil turški predsednik Recep Tayyip Erdogan, ki je prepričan, da bo za boj proti ID potrebna tudi kopenska ofenziva.
Kurdi vdrli v Evropski parlament
Na spopade v mestu Kobane so se z različnimi protestnimi akcijami v več evropskih državah odzvali tamkajšnji Kurdi. Nekateri protesti so potekali že včeraj zvečer. V Bonnu in Düsseldorfu so kurdski demonstranti v ponedeljek zvečer vdrli v stavbo radijske postaje Westdeutsche Rundfunk oziroma Deutsche Welle.
V nizozemskem Haagu je skupina kurdskih demonstrantov vdrla v tamkajšnji parlament. Po pogovoru s predsednico spodnjega doma nizozemskega parlamenta Anouchko van Miltenburg so demonstranti v zgodnjih jutranjih urah zapustili stavbo.
Kurdski protestniki pa so danes vdrli tudi v Evropski parlament v Bruslju. Okoli 50 protestnikov se je prebilo skozi varnostno zaporo, z njimi se je nato sestalo več evropskih poslancev. Sprejel jih je tudi predsednik Evropskega parlamenta Martin Schulz. Kot je po srečanju zapisal v sporočilu za javnost, s protestniki deli zaskrbljenost nad razmerami, v katerih so se znašli prebivalci Sirije in Iraka, še posebej v mestu Kobane. Poudaril pa je, da način, na katerega protestniki predstavljajo svoje zahteve, ni primeren.