"Full Tilt ni legitimna igralnica, ampak globalna Ponzi shema," je včeraj povedal ameriški tožilec Preet Bharara.
Uprava Full Tilta naj bi namreč poslovala zgolj v upanju, "da bo denar hkrati dvignilo le majhno število igralcev in da bo podjetje od igralcev prejemalo depozite v višjih vsotah, kot jih bodo igralci dvigovali".
Ameriško zvezno tožilstvo je sporočilo, da vlaga tožbo kot del civilne prijave zaradi pranja denarja. V njej navajajo, da je podjetje konec marca letos na bančnem računu imelo le 44 milijonov evrov, medtem ko so imeli igralci na svojih računih pri tej poker igralnici kar 284 milijonov evrov. Podjetje je tako še naprej poslovalo, kljub temu da igralcem denarja ni bilo sposobno izplačati.
Mastna plačila upravi in izčrpane rezerve
Od leta 2007 naj bi medtem upravni odbor podjetja, v katerem sedita tudi slavna pokeraša Howard Lederer in Chris Ferguson, izplačal kar 320 milijonov evrov.
Tako kot druge spletne igralnice pokra se je tudi na kanalskem otočku Alderney registrirani Full Tilt Poker znašel v nemilosti oblasti ZDA. Tožilci so namreč proti podjetju že aprila vložili tožbe za pranje denarja.
V težave naj bi podjetje sicer prišlo ravno zaradi prizadevanj ameriških oblasti, da ustavijo nakazila igralnici s strani ameriških igralcev.