To je poročevalcu BBC povedal vir blizu polkovniku GadafijuVlada polkovnika Gadafija bi bila morda pripravljena sprejeti razdelitev države in delitev prihodkov od prodaje nafte.
Da so se pripravljeni pogovarjati o oboroževanju upornikov, je včeraj povedal tudi francoski zunanji minister Alain Juppe. "Naj vas spomnim, da resoulcija varnostnega sveta tega ne predvideva. Trenutno pa je Francija zavezana, da resolucijo strogo spoštuje," je na konferenci o Libiji v Londonu povedal Juppe.
Sankcije ZN proti Libiji dostavo orožja dejansko prepovedujejo. ZDA pa si ukrepe ZN razlagajo po svoje: "Po naši interpretaciji resolucija varnostnega sveta povozi popolno prepoved uvoza orožja v Libijo," je včeraj povedala zunanja ministrica Hillary Clinton. V Londonu so se sicer strinjali, da je z režimom polkovnika Gadafija konec.
Danes je možnost oborožitve napornikov napovedal tudi britanski premier David Cameron.
Z mesta libijskega zunanjega ministra je medtem odstopil Moussa Koussa, ki je odpotoval v London. Koussa je poudaril, da ne predstavlja več Gadafijevega režima in da je v Veliko Britanijo pripotoval na lastno željo.
Uporniki izgubili naftno mesto Din Džavad
Uporniki v Libiji se pred ofenzivo sil polkovnika Gadafija sicer umikajo s položajev, ki so jih zasedli v zadnjih dneh, poroča BBC. "Na stotine jih je v paniki zapustilo nedavno zasedeno mesto Bin Džavad," poroča britanski portal, ki ob tem poudarja, da gre za pomembno izgubo momenta, ki so ga ob začetku zračnih napadov dobili uporniki.
Danes so uporniki dokončno izgubili za libijsko naftno industrijo pomembno mesto Bin Džavad, ki so ga sile polkovnika Gadafija napadle tudi z raketami.
Poleg tega naj bi umik kazal na to, da upornikom resno primankuje oskrbnih poti in organizacije.