Trdi, da se je število slonov izjemno povečalo kot posledica okoljevarstvenih prizadevanj in da lov pravzaprav pomaga ohranjati njihovo število. Naj Nemci "živijo skupaj z živalmi, tako kot skušajo dopovedati nam", je ob tem povedal za nemški Bild predsednik Masisi: "To ni šala."
Bocvana je dom približno tretjini svetovne populacije slonov - več kot 130.000 jih živi tam. Črede povzročajo škodo na lastnini, uničujejo pridelek in ogrožajo prebivalce, je poudarja Masisi. Bocvana je že podarila 8.000 slonov sosednji Angoli in jih ponudila na stotine Mozambiku, saj bi radi zmanjšali njihovo število.
Bocvana in druge države v južni Afriki zaslužijo veliko denarja od bogatih Zahodnjakov, ki plačujejo tisoče dolarjev za dovoljenje za streljanje na žival in nato domov odnesejo njeno glavo ali kožo kot trofejo. Trdijo, da se ta denar uporablja za pomoč lokalnim prebivalcem, zaradi česar je verjetnost črnega lova manjša.
Skupine za pravice živali na drugi strani vztrajajo, da je ta praksa kruta in bi jo bilo treba prepovedati. "Na nekaterih območjih je več teh zveri kot ljudi. Ubijajo otroke, ki se znajdejo na njihovi poti. Prečijo in jedo pridelke kmetov, zaradi česar so Afričani lačni," odgovarjajo oblasti v Bocvani.
Nemčija je največji uvoznik afriških slonovih trofej in lovskega plena na splošno v EU, je ugotovilo poročilo Humane Society International iz leta 2021. Bocvana je prakso prepovedala leta 2014, vendar je leta 2019 odpravila omejitve pod pritiskom lokalnih skupnosti. Država sedaj izdaja letne kvote za lov, pri čemer trdi, da je licenciran in strogo nadzorovan.
Samo bolnik bo šel pobijat živali za zabavo.