Amairani Salinas je bila leta 2023 noseča 32 tednov s svojim četrtim otrokom, ko so zdravniki v teksaški bolnišnici odkrili, da njen otrok nima več srčnega utripa. Ko so jo pripravljali na nujni carski rez, so ji dali midazolam, benzodiazepin, ki ga običajno predpisujejo za pomiritev bolnikov. Dan pozneje je užaloščena mati stiskala svojo mrtvorojeno hčerko, ko se je v njeni sobi ustavila socialna delavka, da bi zadala še en uničujoč udarec: Amairani Salinas so prijavili organom za zaščito otrok. Test na droge je pokazal sledi benzodiazepina – prav tistega zdravila, ki ji ga je dalo osebje, preden so jo odpeljali na operacijo, poroča USA Today.
Za Victorio Villanueva, nosečo s svojim prvim otrokom, je bilo zdravilo, ki so ga odkrili v telesu njenega otroka, morfij. Villanueva je prispela v bolnišnico v Indiani v 41. tednu, da bi sprožili porod. Da bi ji olajšali bolečino med popadki, so ji zdravniki dali narkotike. Dan pozneje je socialna delavka novopečeni mamici povedala, da je bil vzorec dojenčkovega blata pozitiven na opiate. Villanueva se je zbala, da bi ji lahko vzeli novorojenčka. "Sploh nisem vedela, kako naj funkcioniram," se je spominjala.
Zdravila za epiduralno analgezijo, lajšanje bolečin, za nižanje krvnega tlaka pri carskem rezu ...
Kar se je zgodilo Amairani Salinas in Victorii Villanueva, še zdaleč niso osamljeni incidenti, piše USA Today. Bolnišnice po celih ZDA izdajajo zdravila pacientkam, nato pa jih prijavijo organom za zaščito otrok, ko so mlade mamice ali njihovi novorojenčki pozitivni na te iste snovi pri testih na droge, je ugotovila preiskava The Marshall Project in Reveal.
Pozitivne teste sprožijo zdravila, ki se redno predpisujejo milijonom porodnic v ZDA vsako leto - morfij ali fentanil za epiduralno ali drugo lajšanje bolečin, zdravila za tesnobo in dve različni zdravili za krvni tlak, predpisani za carski rez.
Splošna bolnišnica Marion v Indiani se ni odzvala na zahteve za komentar. Brian Heinemann, tiskovni predstavnik oddelka za otroške storitve Indiane, ni želel komentirati primera Villanueva, vendar je dejal, da se je politika od takrat spremenila, da se zagotovi, da se samo rezultati pregleda drog ne uporabljajo za utemeljitev obtožbe o zlorabi ali zanemarjanju. Kimberly Walton, tiskovna predstavnica sistema Texas Health Resources, ni želela odgovarjati na vprašanja o primeru Salinas, vendar je dejala, da zdravniki naročijo teste za droge, če obstaja zaskrbljenost glede zdravja pacientov, in da morajo "poročati o sumu uporabe nezakonitih drog, ki lahko ogrozijo zdravje ali varnost otroka".
Poceni testi tudi z lažno pozitivnimi rezultati
Bolnišnično testiranje na droge pri nosečnicah, ki se je začelo v osemdesetih letih prejšnjega stoletja, je bilo namenjeno tudi pomoči pri prepoznavanju dojenčkov, ki bi lahko imeli odtegnitvene simptome in bi potrebovali dodatno zdravstveno oskrbo. Zvezni zakon zahteva, da bolnišnice opozorijo agencije za varstvo otrok vsakič, ko se takšni otroci rodijo.
Toda prejšnja preiskava The Marshall Project in Reveal je pokazala, da so razmeroma poceni testi, ki jih uporabljajo številne bolnišnice, zelo dovzetni za lažne pozitivne rezultate, napake in napačno razlago – in številne bolnišnice niso uvedle zaščitnih ukrepov, ki bi zaščitili paciente pred poročanjem o napačnih rezultatih testov.
Nič nenavadnega, pravzaprav povsem običajno. Kdo sploh še bere opise 'posledic' in kontraindikacij, priložene 'zdravilom', ki jih dobiš na recept, torej z odobritvijo zdravnika? Nihče, potem pa se čudimo....
Amerika, svobodna dežela, hehehe.
Čisto po yenkijevsko. Najprej te drogirajo nato testirajo in prijavijo. Očitno se na ta način trguje z novorojenčki. Oni ne poznajo rejništva, ampak samo odvzem.