Mnogo donatorjev je v zadnjih dveh tednih, odkar sta nekdanji ambasadorki opozorili na domnevne nepravilnosti, prekinilo mesečno darovanje organizaciji. Od 13 tisoč mesečnih darovalcev jih je sodelovanje prekinilo 1200, je danes povedala v. d. izvršnega direktorja Unicefa Slovenija Alenka Jež Heinc.
Podporo Unicefu Slovenija pa je danes izrekel tudi namestnik direktorja za finance pri Unicefu v Ženevi Lawrence Picard. Trdi, da Unicef Slovenija posluje dobro, da ni dokazov o kakršnih koli finančnih nepravilnostih, vodstvo slovenskega Unicefa pa, da je sposobno.
Ob tem poudarja, da je slovenski Unicef najuspešnejši v območju držav vzhodne Evrope.
"Nista bili odrezani od komunikacije"
Jež Heinceva je še povedala, da je obtožbe o domnevnih nepravilnostih v poslovanju Unicefa Slovenija pred dvema letoma napisal nekdanji zaposleni, pismo z obtožbami pa je poslal tudi ambasadorjem dobre volje. Tako sta omenjeno pismo takrat prejeli tudi Vita Mavrič ter Milena Zupančič, pravi. Slednji sta namreč pred dvema tednoma odstopili z mesta ambasadork dobre volje, svoje razloge za odstop pa sta obrazložili v odprtem pismu.
Kot pojasnjuje Jež Heinceva, so maja 2009 na izvršilnem odboru organizacije, kamor so povabili vse ambasadorje dobre volje, razpravljali o očitanih nepravilnostih in ugotovili, da teh ni bilo. Seje sta se po njenih besedah udeležili tudi omenjeni nekdanji ambasadorki dobre volje. Zanika tudi, da je Unicef Slovenija v zadnjih mesecih popolnoma prekinil sodelovanje in komunikacijo z njima. Pravi, da so ju vabili na sestanke, ki pa se jih nista mogli oziroma želeli udeležiti.
Po besedah Picarda ni običajno, da ambasadorji dobre volje na tak način, torej preko medijev, opozarjajo na domnevne nepravilnosti v poslovanju Unicefa. Poudarja, da sta Zupančičeva in Mavričeva veliko naredili za Unicef, za kar se jima tudi zahvaljuje, vendar pa sta s to potezo v določeni meri izničili, kar sta dobrega naredili za organizacijo.