Vsi zaporniki naj bi bili iz delovnih taborišč izpuščeni še danes. Vendar pa se zagovorniki človekovih pravic bojijo, da gre pri odločitvi o ukinitvi delovnih taborišč zgolj za kozmetične popravke. Kitajske oblasti se namreč vse bolj zanašajo na t. i. črne zapore, prisilne centre za odvajanje od odvisnosti in centre za "pranje možganov", je minuli teden sporočil Amnesty International.
Uradne statistike o tem, koliko ljudi je zaprtih v delovnih taboriščih, ne obstajajo, ocene organizacij za človekove pravice pa variirajo med 190.000 in dvema milijonoma. Časnik China Daily je leta 2007 poročal, da je v državi 310 prevzgojnih centrov.
Prva taborišča so odprli leta 1957, oblasti pa so v njih zapirale politične nasprotnike. Skozi leta so v taborišča začeli zapirati tudi tatiče, prostitutke in pripadnike prepovedanih verskih skupnosti.
Zaporne kazni v taboriščih trajajo do štiri leta. Zaporniki naj bi bili zaprti v prenapolnjenih celicah, oskrba naj bi bila borna, prisiljeni naj bi bili v težko delo, občasno pa naj bi jih tudi mučili.
Če je eden od staršev edinec
Prve večje spremembe politike enega otroka v skoraj treh desetletjih bodo parom, v katerih je eden izmed staršev edinec, omogočile, da imajo dva otroka. Doslej je bilo to dovoljeno le, če sta bila oba edinca.
Kitajska se v zadnjih letih sooča z vse nižjo rodnostjo in staranjem 1,3-milijardnega prebivalstva, kar pomeni, da mora vse manjše število delovno aktivnih oseb podpirati naraščajoče število upokojencev.
Podrobnejši pregled dogajanja na kapitalskih trgih če koga zanima poglejte galerijo slik predvsemDrugače je narejeno tako, da je za en indeks recimo DAX najboljših in najslabših 5 delnichttp://www.denarinfinance.com/?p=1461Je pa narejeno za cel kup… ...prikaži večp indeksov ZDA Nasdaq in Dow Jones, francoski CAC, britanski FTSE, Nemški DAX, italijanski FTSE MiB, balkanske borze, kitajska Brazilija in še kaj
Še žal jim bo. Pri nas bi jih bilo potrebno uvesti, predvsem za politike in vse ostale barabe!