Mednarodna organizacija Zdravniki brez meja (MSF) trdi, da svet izgublja boj za obvladovanje ebole. Po mnenju organizacije se svetovni voditelji niso dovolj zavzeto lotili obvladovanja epidemije. MSF zato poziva k globalni akciji za dostavo pomoči in zdravstvenega osebja v zahodno Afriko, kjer pustoši smrtonosni virus.
"Šest mesecev po izbruhu najhujše epidemije ebole doslej svet izgublja boj za njen nadzor. Voditelji se ne zavedajo te mednarodne grožnje," je povedala predsednica MSF Joanne Liu in dodala, da opozorila Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) o grožnji za javno zdravje zaradi ebole niso vodila do bistvenih dejanj.
Umrlo že več kot 1500 ljudi
Liujeva je mednarodno skupnost pozvala k financiranju boja proti eboli v Sierri Leone, Liberiji in Gvineji, kjer je ebola najbolj razširjena. To pa zajema financiranje regionalne mreže terenskih bolnišnic, dodatnega zdravstvenega osebja in mobilnih laboratorijev, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Po najnovejših podatkih WHO je zaradi ebole od začetka aktualne epidemije umrlo že 1552 ljudi, z virusom pa se jih je okužilo 3062. Po ocenah WHO bi zaradi trenutne hitrosti širjenja ebole lahko trajalo od šest do devet mesecev, da bi smrtonosni virus spravili pod nadzor. Do takrat pa bi se lahko okužilo več kot 20.000 ljudi.