Število smrtnih žrtev je že preseglo 80, od tega jih je 42 umrlo na Poljskem, 27 v Ukrajini ter 13 v Avstriji, na Finskem ter v Nemčiji, poroča BBC. Ponekod so se temperature spustile tudi do -33 stopinj Celzija.
Podobno nizke temperature so beležili tudi na Hrvaškem, kjer so padle tudi do -20 stopinj Celzija. Danes pa se podobno kot pri nas soočajo z ledenim dežjem in dnevnimi temperaturami med 2 in 7 stopinjami.
Motene so bile tudi cestne povezave po vsej Evropi, saj je ponekod zapadlo tudi do 50 centimetrov snega. Precejšnje težave imajo zlasti v severnih predelih Evrope, kjer so motene cestne, letalske in železniške povezave.
Do težav medtem še naprej prihaja tudi v severni Italiji. Sneg in led sta popolnoma ohromila Milano, kamor je obrambno ministrstvo poslalo šeststo vojakov, da bodo pomagali pri čiščenju ulic.
Noč na letališču
Velike količine snega so povzročile, da je več kot tri tisoč potnikov moralo noč preživeti na letališču v nemškem Frankfurtu, še pet tisoč pa so jih nastanili v bližnjih hotelih. Tudi na londonskih letališčih Luton, Gatwick in City je še naprej prihajalo do odpovedi in zamud. Na letališčih Heathrow in Stansted so moteni nekateri poleti.
Tudi na največjem milanskem letališču Malpensa je ponoči obtičalo na stotine potnikov.
Po treh dneh omejeno deluje tudi železniška povezava pod Rokavskim prelivom. Kot so sporočili iz družbe, bodo lahko potovali le tisti potniki, ki bi morali iti na vlak v soboto in nedeljo. To je razjarilo francoskega predsednika Nicolasa Sarkozyja, ki je na zagovor poklical prvega moža francoskih železnic, največjega lastnika družbe Eurostar, ki upravlja s prevozom v tunelu.