Ameriška vojska svoje pripadnike le redko obsodi na smrtno kazen. Zadnja usmrtitev je bila leta 1961, na izvršitev smrtne kazni pa trenutno čaka še pet vojakov. Do Hasanove usmrtitve bo preteklo veliko let, saj veljajo avtomatični prizivi, zadnjo besedo pa ima predsednik ZDA. Obsojeni morilec je dejanje priznaval od samega začetka in je povedal, da si želi smrtne kazni, ker bo tako postal muslimanski mučenik.
Odvetnike je zavrnil, sam pa se sploh ni branil. Tožilstvo je med sodnim procesom in v drugem delu procesa, ko se je odločalo o smrtni kazni ali dosmrtnem zaporu, poklicalo več kot 100 prič. Hasan ni zaslišal nobene. Pred začetkom sojenja je dejal, da je želel pobiti čim več vojakov, ki so bili na poti v Afganistan in Irak, da ti vojaki tam ne bodo mogli pobijati muslimanov.
Izstrelil 146 nabojev
Porota ga je pred tednom dni spoznala za krivega, v torek pa se je soglasno odločila za smrtno kazen. Vojaški tožilec polkovnik Mike Mulligan je dejal, da Hasan ne bo noben mučenik, ampak je hladnokrvni morilec, ki bo plačal ceno za svoj morilski pohod. "To ni nobeno darilo bogu, ampak plačilo dolga družbi," je dejal tožilec.
Hasan je v ambulanti Fort Hooda izstrelil 146 nabojev iz pištole, nato pa se je odpravil še za tistimi, ki so poskušali pobegniti. Onesposobili so ga policisti, ki so ga ranili, pri čemer je postal invalid od pasu navzdol. Hasan je napad skrbno načrtoval in je kupil pištolo ter se na civilnem strelišču učil, kako čim prej znova napolniti prazno orožje.
Da niti ne govorimo psihiatre, h katerim naj bi hodili ljudje z resnimi problemi po nasvet in rešitev ...
Če primerjamo z norveškim masovnim morilcem ugotovimo, da imajo ZDA zelo slabo izurjene majorje.