Vlada premierke Georgie Meloni je poleg tega sprostila tudi okoli tri milijarde evrov sredstev za znižanje stroškov dela, ki niso povezani s plačo. Zaradi tega bodo na boljšem zaposleni z letnimi prihodki do največ 35.000 evrov, je poročala avstrijska tiskovna agencija APA.
S še eno davčno olajšavo, ki bo veljala do decembra, pa naj bi podjetja spodbudili k zaposlovanju tistih mladih, ki ne delajo in ne študirajo.
Hkrati se bo minimalni mesečni dohodek za revne v starosti od 18 do 59 let znižal s sedanjih povprečno 550 evrov na družino na 350 evrov, pri čemer bo omejen na največ 12 mesecev in odvisen od vključenosti v ukrepe poklicnega usposabljanja. Gospodinjstva z nizkimi dohodki z mladoletnimi otroki, upokojenci in invalidi bodo upravičeni do nekoliko izdatnejše pomoči, in sicer več kot 500 evrov mesečno za največ 30 mesecev.
Medtem ko vlada Melonijeve zagovarja večjo prožnost na trgu dela, pa bodo njeni ukrepi "zlasti mlajše delavce obsodili na negotova delovna mesta", je za časnik La Stampa ocenila vodja opozicijske Demokratske stranke Elly Schlein. Tudi sindikati so do vladnega paketa ukrepov kritični.
SLO IMA ŽAL preOHLAPNO IN preBOGATO SOCIALNO POLITIKO !!
Če primanjkuje delovne sile, lenuhom ukinit socialko, in nagnat delat.
Ja golobjat , fajonizem in mesečizem pa v Slovenijo uvažajo socialne cuzialiste, kateri se množijo ,kot zajci, mi jih moramo pa živeti, za ceno vse bolj revnega Slovenskega naroda, hvala lepa za tak ptičji drek