Pri ameriških Zveznih rezervah so naredili raziskavo na podlagi velikanske baze podatkov o zdravstvenem zavarovanju petih milijonov Američanov od leta 1978 dalje, v katerih so skriti tudi podatki o zaslužkih skozi delovno dobo.
Ne glede na to, ali so zavarovanci bogati ali revni, velja splošno pravilo, da se glavnina povišic v delovni dobi zgodi v prvih desetih letih, se pravi med 25. in 35. letom starosti. V naslednji dekadi pa pride le še do manjših povišic. Po 45. letu starosti glede na ameriške podatke in z ozirom na njihov sistem zaslužkov 90 odstotkom zaposlenih prihodek prične upadati, predvsem zato, ker ljudje ne delajo več toliko ur kot v mladosti, še posebej če opravljajo fizična dela. Do izraza namreč pridejo trajne poškodbe hrbta in druge zdravstvene težave, ki onemogočajo produktivnost.
Najbogatejši odstotek lahko računa na astronomsko povišico
Le en odstotek Američanov ima tudi po 45. letu še popravke prihodkov navzgor, a tudi ti niso več občutni.
Zanimiva je tudi primerjava o poklicih, v katerih je porast prihodkov največji. Na 95 percentili (skupina petih najbogatejših Američanov) tako nekdo lahko pričakuje 230-odstotno rast prihodkov v primerjavi s tistimi, ki jih je imel na začetku kariere, medtem ko na 99 percentili (1 odstotek najbogatejših - zdravniki, najbolje plačani inženirji, odvetniki) lahko pričakujejo kar 1.450-odstotno rast.
Za povišico torej zaprosite čimprej v svoji karieri, še svetuje Washington Post.
Pa to velika! Žalostno je pa, da tete žurnalovi pisunčki povzemajo take članke, ki z nami nimajo prav nobene veze
bedarija