K porazu koalicije so pripomogli uporniki iz Berlusconijeve stranke, ki so se zbrali okrog bivšega ministra za industrijo Claudia Scajole, in nekateri nekdanji pripadniki poslanske skupine Odgovornih. Na glasovanju ni bilo vodje Severne lige Umberta Bossija, minister za ekonomijo Giulio Tremonti pa je glasovanje dočakal pred vrati poslanske zbornice. To je že drugo pomembno glasovanje, ki se ga Tremonti ni udeležil.
Silvio Berlusconi naj bi danes nagovoril poslance o pomenu preprečitve vladne krize, ki da si je država ne more privoščiti zaradi težkih gospodarskih razmer. Prepričan je, da ima vlada še vedno zadostno večino, da izpelje mandat do konca, in da je torkovo glasovanje le tehnični zaplet.
Opozicija zahteva odstop
Po glasovanju je opozicija z glasnimi vzkliki Berlusconija pozvala k odstopu, saj po njenih ocenah nima več večine, s katero bi lahko uresničil sprejete varčevalne ukrepe. Vodja Italije vrednot Antonio Di Pietro je opomnil, da bi zavrnitev takšnega proračunskega dokumenta v prvi republiki pomenila, da mora premier takoj vrniti mandatarstvo predsedniku republike.
V tem mandatu je Berlusconiju enkrat že uspelo preživeti podoben upor. Po odhodu dolgoletnega zaveznika Gianfranca Finija je kazalo, da bo vlada na glasovanju o zaupnici padla, a je zmagal z nekaj glasovi večine.