Po skoraj vseh preštetih glasov naj bi njegova stranka Likud v 120-članskem parlamentu imela 30 poslancev, njegova največja tekmica, stranka Sionistična unija pa 24.
Tretja najmočnejša stranka je postala koalicija arabskih strank, ki lahko računa na 14 poslancev. Volilna udeležba je bila 71,8 odstotka, kar je več kot na volitvah leta 2013, ko je bila 67,8 odstotka. Po navedbah izraelske volilne komisije si je Likud zagotovil dobrih 23 odstotkov podpore, Sionistična unija pa skoraj 19 odstotkov.
Judovski dom je osvojil osem sedežev, Izrael Bejtenu šest, stranka Šas in UTJ prav tako šest, kar pomeni, da bi imel Likud z desničarskimi in verskimi strankami 57 glasov.
Netanjahu je v torek že razglasil zmago in morebitne koalicijske partnerje povabil na pogovore. Ponoči je že govoril z voditelji manjših strank, s katerimi bi lahko sestavil koalicijo. Kot je še napovedal, želi vlado sestaviti v dveh do treh tednih. Ob tem je izrazil željo, da bo sestavil "močno in stabilno" vlado. Po izraelskem volilnem sistemu premier ne postane vodja stranke, ki je osvojila največ sedežev, temveč kdorkoli, ki lahko sestavi koalicijo z večino najmanj 61 poslancev.
Po oceni opazovalcev bo Netanjahujeva zmaga najverjetneje poglobila napetosti med Izraelom ter Palestinci in Zahodom.
"Navkljub vsem pričakovanjem smo dosegli veliko zmago za Likud, nacionalistični tabor in narod," je v noči na danes dejal izraelski premier.
Na rezultate volitev se je odzvala tudi Sionistična unija. Kot so zapisali v sporočilu, gre za "težko jutro za nas in tiste, ki so verjeli v našo vizijo", so pa obljubili, da se bodo še naprej v imenu izraelskih državljanov borili za socialno pravičnost, enakopravnost in demokracijo. Vodja Sionistične unije Izak Hercog je priznal poraz in čestital Netanjahuju za zmago. "Čestital sem mu za dosežek in mu zaželel srečo," je izjavil Hercog, ki je zavrnil vprašanja o možnosti sodelovanja v Netanjahujevi koaliciji.