Igre, polne nasilja, so pogosta tarča kritik, češ da še vzpodbujajo nasilje v resničnem življenju. Nova psihološka raziskava pa ponuja drugačno trditev: otroci, ki igrajo nasilne igre, so dejansko manj nasilni.
Gre za longitudionalno raziskavo, ki jo je med letoma 1996 in 2011 izvajal psiholog Christopher Ferguson z univerze Stetson. Rezultate raziskave kažejo, da nasilne igre nimajo vpliva na povečevanje nasilja med mladostniki, pač pa naj bi pripomogle k njegovemu zmanjševanju.
Nasilje med mladimi je strmo upadlo, kljub ohranjanju visoke ravni nasilja v medijih in uvedbi videoiger. Avtor tako trdi, da ni jasne povezave med nasilnimi igrami in nasilnimi dejanji v resničnem življenju.
Kot pravi Ferguson bi lahko rezultati te raziskave preusmerili osredotočenost družbe na nasilje v različnih medijih na tiste težave, ki nasilje dejansko povzročajo: revščina, (ne)izobrazba, mentalno zdravje.
Ti si bolj glup.
Bolj glupe raziskave in ugotovitve že dolgo nisem slišal. Ja... pozitivno vpliva, ja... samo na koga... na proizvajalce teh iger in dobičkarje.
Je vseeno, ker teh študij je kolikor hočeš in vse pravijo isto - ni povezave med videoigrami in nasiljem. Rezultati vseh študij so isti, neodvisno od naročnika. V določenih državah so celo odpravili zakone, ki prepovedujejo prodajo iger mladoletnim na… ...prikaži več podlagi teh mnogih, povsem konsenzualnih študij.