Kljub poskusom obalne straže, da bi pogasili plamene, se je naftna ploščad potopila. Odgovorni iz podjetja Transocean, ki upravlja s ploščadjo, so dejali, da je bila do potopa okoljska škoda minimalna, vendar so se sedaj stvari precej spremenile.
V družbi sedaj čakajo, da odgovorni odločijo, kdaj bodo prekinili dotok plina in nafte do ploščadi, prav tako ostaja neznanka, kaj se dogaja z vrtino pod morjem. Iz te dnevno namreč steče za osem tisoč sodov nafte, še skoraj 2,65 milijona sodov nafte pa je bilo na ploščadi. Ali se nafta zliva v zaliv v Transoceanu, ne vedo. Obalna straža je sporočila, da so bili na potop ploščadi pripravljeni.
Še iščejo
Reševalne ekipe so iz zraka zaenkrat že12-krat prečesale tri tisoč kvadratnih kilometrov veliko reševalno območje ter petkrat z ladjami, a še vedno niso našli 11 pogrešanih delavcev s ploščadi.
Večino nepoškodovanih delavcev so uspeli rešiti, 17 ranjenih pa so prepeljali v bolnišnico.
"Na morju sem delal 25 let, a še nikoli nisem videl česa takega," je svojo izkušnjo opisal eden izmed delavcev, ki niso želeli biti imenovani. Družina enega izmed pogrešanih delavcev pa je proti Transoceanu zaradi malomarnosti že vložila tudi odškodninsko tožbo.