V Bukarešti so se verniki več tednov pripravljali na velikonočne praznike, ki jih med drugim zaznamujejo z oživitvijo križevega pota, Jezusove zadnje poti na Golgoto, kjer so ga križali.
Molitev križevega pota je najbolj v navadi v postnem času, še zlasti na veliki petek, ki predstavlja obletnico Jezusove smrti.
Denar daje država
Romunija je izjemno religiozna država, v kateri se 90 odstotkov ljudi opredeljuje za pravoslavne kristjane. Od konca Ceausescujeve diktature, ki je verstva prepovedovala, se je Cerkev močno okrepila in se zavihtela na vodilni položaj v državi.
Skoraj ni tedna, da ne bi končali obnove kakega cerkvenega objekta, dela pa opazno napredujejo tudi na objektu katedrale v Bukarešti, ki naj bi bila najvišji verski objekt v jugovzhodni Evropi. Senco naj bi metala na sosednjo palačo nekdanjega diktatorja Ceausescuja.
Romunija je ena od najrevnejših držav v Evropski uniji; leta 2009 je prejela pomoč Mednarodnega denarnega sklada. Kljub temu vsako leto Pravoslavni cerkvi namenja milijone evrov, ki jih vlagajo v obnovo in gradnjo cerkva, del denarja pa gre tudi za plače duhovnikov. V zameno duhovniki podpirajo politične kampanje tistih politikov, ki so naklonjeni Cerkvi.