Dostava pizze na dom rešuje življenja, bi lahko naslovili zgodbo Cheryl Treadway iz Floride, ki je s pomočjo naročila pizze sebe in otroke rešila pred nasilnim partnerjem. Ta je njo in otroka zaprl v hišo in ji odvzel telefon.
Partnerja, ki je grozil z nožem, je iznajdljiva Cheryl uspela prepričati, da bi po telefonu naročila pizzo. Pri naročilu je v kategorijo pripombe zapisala: "Prosim pomagajte, pošljite 911." V ZDA je 911 linija za klice na pomoč.
V dostavi Pizze Hut so prepoznali stalno stranko in ukrepali. Policisti so kmalu za tem Cheryl in njena dva otroka rešili, partnerja pa priprli.
Klicala 911 in naročala pizzo
"Kaj takega se mi v 28. letih, kar delam tukaj, ni zgodilo," pravi Candy Hamilton, direktor restavracije s hitro prehrano. Pa vendar to ni edini primer, ko je naročilo pizze žensko rešilo pred nasilnim partnerjem.
Oktobra lani so ameriški mediji objavili pripoved operaterja na policijski postaji, ki je prav tako prejel klic ženske, ki se je pretvarjala, da naroča pizzo.
“911, od kod kličete?”
“123 Main St.”
“Kaj se dogaja?”
“Rada bi naročila pizzo."
“Gospa, poklicali ste 911”
“Ja, saj vem. Lahko naročim veliko s feferoni, gobami in papriko?”
“Ummm…. Oprostite, ali veste, da ste poklicali 911?”
“Ja. Mi lahko povesta, kako dolgo bo trajalo?”
“V redu gospa, je pri vas vse v redu? Ali gre za klic v sili?”
“Ja, tako je. ”
“Ali ne morete govoriti, ker je nekdo z vami v sobi?”
“Ja, tako je. Ali veste kako dolgo bo trajalo?”
“Policist je dober kilometer vstran od vaše lokacije. Je v vaši hiši kdo oborožen?”
“Ne.”
“Lahko ostanete na liniji?”
“Ne, se vidimo kmalu, hvala"
Operater je takoj za tem ugotovil, da so na tem naslovu že večkrat posredovali zaradi nasilja. Tudi tokrat je vinjeni partner pretepal partnerko.
dezurni@zurnal24.si
Nasilnim ljudem bi mogl prepovedat alkohol pa konc. Alkohol je za kulturne ljudi k s svojim zaužitjem ne grenijo življenja drugim.