Urad za upravljanje z osebjem kamor so hekerji vdrli nadzira ozadja iz preteklosti devetdeset odstotkov vseh zveznih uslužbencev ZDA.
To pomeni, da so hekerji lahko prišli ne le do informacij o bančnih računih in drugih osebnih podatkih, ampak tudi o vseh informacijah o preteklosti številnih ministrov in vohunov.
Sicer so hekerji dobili dostop do številk socialnega zavarovanja uslužbencev, ocen njihovega dela in informacije o njihovi izobrazbi in tečajih.
Je za vdorom kitajska vlada ?
Kot poroča Reuters so z ameriške zvezne vlade že sporočili, da so tudi tokratni vdor v računalniški sistem zakrivili hekerji s Kitajske, ne vedo pa ali delujejo po navodilih kitajske vlade.
Članica ameriškega senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti, republikanka Susan Collins je dejala, da imajo: "Zanesljive dokaze, da za vdorom in krajo podatkov stojijo kitajski hekerji."
Kitajci obtožbe zavrnili
Kitajsko veleposlaništvo v Washingtonu je obtožbe, da so v ozadju napada kitajski hekerji zavrnilo in dodalo, da se tudi sami borijo proti spletnemu kriminalu.
"Prehitro sklepanje in obtoževanje ni le neodgovorno, ampak tudi neproduktivno," sporočajo s kitajskega veleposlaništva.
dezurni@zurnal24.si