Policija v Hamburgu je potrdila, da je pod nujno zaprosila za okrepitve zaradi številnih "prekrškov" v Hamburgu. Kot poročajo agencije, je bilo v spopadih s protestniki danes poškodovanih 76 policistov, od četrtka naprej skupno 159. Do zgodnjega popoldneva naj bi v Hamburgu protestiralo že 76 tisoč ljudi.
Med drugim so protestniki napadli policijsko postajo v četrti Altona, zažgali so policijska vozila in metali vnetljiva sredstva v bližini železniške postaje. Policija je nato meščane opozorila, da naj se temu območju izogibajo.
Protest poteka v znamenju pozivov proti revščini, vojni in vzrokom za begunski val. Hamburški senator za notranje zadeve Andy Grote je udeležence protesta že pozval k mirnemu zborovanju in da naj se ogradijo od nasilja.
Od dosedanjih nasilnih protestov se je danes ogradil eden od glavnih organizatorjev protiglobalističnih protestov v Hamburgu Andreas Blechschmidt, ki je pripravil četrtkov protestni shod Dobrodošli v peklu. "Protesti bi morali pokazati, da so voditelji držav G20 odgovorni za vojno in lakoto v svetu ter se ne bi smel sprevreči v zažiganje trgovin in avtomobilov meščanov," je še dejal. Priznal je sicer, da je bilo geslo shoda "poziv k vojni", a bi moral prvenstveno simbolizirati svetovno politiko države G20, ki so odgovorne za "peklenske" razmere, kot so lahkota, vojna in podnebne spremembe, je poročala STA.
Agencije o Melanijinem strahu
Svetovne agencije med drugim glede dogajanja v Hamburgu izpostavljajo tudi strah ameriške prve dame; tiskovni predstavnik Melanie Trump je povedal, da slednja zaradi strahu pred nasilnimi protestniki ni upala zapustiti rezidence in sodelovati v predvidenem programu. Njeno spremstvo za kaj takšnega ni "dobila zelene luči s strani policije". Donalda Trumpa so medtem na prizorišča vrha G20 vozili po vzporednih poteh.
Nekaj video posnetkov, ki se širijo po spletu, dokazuje, da policijabrez milosti obračunava tudi z mirnimi protestniki. Eden med njimi pred objektivom kriči: "Glejte, to je demokracija!"
dezurni@zurnal24.si
Primer - v Italiji že ves mesec protestirajo proti odvzemu osnovnih človekovih pravic o svobodni odločitvi zdravstvenih posegov v telo. Protesti so mirni - ne mediji ne vlada jih ne šmirglajo 5%.
Primer - v Italiji že ves mesec protestirajo proti odvzemu osnovnih človekovih pravic o svobodni odločitvi zdravstvenih posegov v telo. Protesti so mirni - ne mediji ne vlada jih ne šmirglajo 5%.
Če so protesti miroljubni, potem voditelji mislijo, da jim noben nič ne more in jih ignorirajo.