Senat je danes potrdil nekoliko spremenjeno besedilo sporne pokojninske zakonodaje, jutri pa naj bi podobno storil še spodnji dom. S tem bo sporna zakonodaja dokončno potrjena.
Največji sindikati po državi so po mnenju poznavalcev razmer že sprejeli poraz in se bodo v naslednji fazi prizadevali za dialog z gospodarstveniki in s tem olajšali prehod v podaljšano dobo za upokojevanje.
Samo na jugu Marseilla 10 tisoč ton smeti
Tri izmed 12 nacionalnih naftnih rafinerij so izglasovale prekinitev stavke. Na jugu Marseilla so smetarji začeli z delom po dvotedenski stavki. Kot so sporočili, se je v tem času na cestah nabralo za 10.000 ton smeti. Za čiščenje bodo potrebovali več dni. Študenti in dijaki bi sicer morali biti na počitnicah, a namesto tega načrtujejo shode po vsej državi.
Sindikati se zdijo danes bolj pripravljeni na pogovor kot pa vztrajanje pri stavki. Predlagana pokojninska reforma bo po pričakovanjih sprejeta v sredo in sindikati zdaj sporočajo, da bi se lahko z vlado pogovorili. "Pozdravljam vrnitev k razumu in dialogu," je dejal ekonomski minister Christine Lagarde.
Premier Francois Fillon je bil kratek: "Protest nima več nobenega smisla." Stanje v državi se sicer počasi normalizira, kljub temu pa sindikati pozvali k stavki na ulicah še za 28. oktobra in 6. novembra.
Francoski senat je sporno pokojninsko reformo sprejel v petek zvečer. Francoski predsednik Nicolas Sarkozy upa, da bosta glasovanje o zakonu in desetdnevne počitnice študente zadržala pred pohodom na ulice.