Žensko, ki ji je ime Reshimi, so našli v žepu med nekim tramom in stebrom. Zaenkrat še ni znano, ali je imela pri sebi zaloge vode ali pa je pila vodo, ki so jo v stavbo črpali reševalci.
Odkritje preživele je potrdil vodja gasilcev Ahmed Ali.
Človek lahko brez tekočine preživi le tri dni
Reshima Begum je v ruševinah preživela 16 dni, bila pa naj bi praktično nepoškodovana. Pred njo so reševalci zadnje preživele iz stavbe rešili 28. aprila, štiri dni po zrušenju.
Ujeti v ruševinah sicer običajno preživijo le krajši čas. Človek lahko namreč brez tekočine preživi zgolj okoli tri dni, daljše preživetje pa je mogoče le v primeru, da ima človek dostop do tekočine.
Med najbolj odmevnimi primeri daljšega preživetja je rešitev neke 19-letne Romunke, ki je bila po potresu v Bukarešti pod ruševinami ujeta 11 dni. Neka ženska v Pakistanu pa je po potresu leta 2005 pod ruševinami hiše preživela več kot dva meseca, pri čemer pa je imela na voljo ostanke hrane in deževnico.
Več kot 1000 mrtvih
Število smrtnih žrtev zrušenja stavbe se je medtem danes povzpelo prek tisoč. Po podatkih reševalcev so doslej izpod ruševin potegnili 1035 trupel, vendar domnevajo, da jih morajo nekaj še odkopati.
V času, ko se je zgradba porušila, je bilo v njej okoli 3000 ljudi. V stavbi so šivali oblačila za več zahodnih tekstilnih znamk, delavci pa so v povprečju zaslužili po 40 dolarjev na mesec.
Policija aretirala 12 ljudi
Policija je po nesreči aretirala 12 ljudi, vključno z lastnikom zgradbe, ker so ljudi poslali na delo, čeprav so dan prej v stavbi opazili razpoke.
Prve ugotovitve preiskave kažejo, da se je stavba porušila zaradi vibracij velikih generatorjev v zgornjih nadstropjih.