Potniki nizkocenovnega letalskega prevoznika Ryanair bodo lahko v prihodnje potovali brezplačno. Edina pomanjkljivost ugodnosti je ta, da bodo morali na poletu stati.
"Utegnili bi odstraniti zadnjih pet ali šest vrst sedežev, nato bi potnikom dejali 'Bi želeli stati? No, če želite stati, lahko letite brezplačno'," je dejal O'Leary. Letalska družba je že naslovila Boeing, naj raziščejo možnost preoblikovanja njihovih letal.
Finančni razlogi
Tiskovni predstavnik Ryanaira je poudaril, da bi morala “stoječi načrt“ potrditi irska družba za letalski promet. "Zakaj naj bi se omenjeni načrt razlikoval od vsakdana na vlakih in podzemnih železnicah, kjer stoji na tisoče ljudi, ki ne dobijo sedeža," je še dodal. O'Leary je dejal, da se mu je ideja porodila ob pregledu sistema kitajskega letalskega prevoznika Spring, kjer zatrjujejo, da so na ta način lahko na letalo spravili do 50 odstotkov več potnikov, obenem pa so tudi znižali stroške, in to kar za dvajset odstotkov.
"Debela taksa", po kateri so morali težji potniki plačati več, je povzročala veliko razburjenja. Podobnih odzivov so bili deležni tudi podobni ukrepi, kot je bil načrt zmanjšanja števila stranišč na letalih in zaračunavanja opravljanja velike ali male potrebe.
Ljudje raje letijo poceni
Letalski prevoznik Ryanair je v petek naznanil, da se je njihovega potovanja samo v juniju udeležilo 5,84 milijonov potnikov, kar je skoraj 13 odstotkov več kot lansko leto. Tudi podobni nizkocenovni letalski prevoznik EasyJet je na spletni strani zapisal, da se je število potnikov letos bistveno povečalo. Pri British Airways so v petek zapisali, da so v juniju prepeljali skoraj pet odstotkov manj potnikov kot v istem mesecu lansko leto. Njihova letala so bila 79,6-odstotno zasedena, medtem ko so bila v istem obdobju lansko leto zasedena 81,4-odstotno.