23 ogledov

Zmaga za Kekov rojstni dan

Valter Birsa je proti Poljski v Mariboru dosegel svoj prvi zadetek za reprzentan Žurnal24 main
9. septembra 2009 je po magičnem večeru v Mariboru že dišalo po afriki. Takrat je Slovenija v 8. kolu kvalifikacij z zadetki Dedića, Novakovića in Birse s 3:0 premagala Poljake.

Slovenija je z visoko zmago s 3:0 nad Poljsko skočila na drugo mesto kvalifikacijske lestvice in hkrati poskrbela, da je Nizozemec Leo Beenhakker zadnjič sedel na klopi Poljske.

Že v 12. minuti je s prvim zadetkom in drugim za reprezentanco Zlatko Dedić nazakal, da bo v Ljudskem vrtu slovenski večer. Izid polčasa (2:0) je z 12. zadetkov za Slovenijo postavil Milivoje Novaković. Edini zadetek v drugem delu so gledalci videli v 62. minuti, ko se je prvič med strelce vpisal Valter Birsa. Eno najboljših predstav v kvalifikacijah je Slovenija prikazala na 48. rojstni dan slovenskega selektorja Matjaža Keka. Zmaga je imela afriški priokus.