309 ogledov

Tepeš stopnjuje formo

Jurij Tepeš
Med najboljšo dvajseterico so se uvrstili štirje orli.

Na drugi tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v japonski Hakubi je bil pod žarometi najboljši Slovenec Jurij Tepeš, ki je osvojil peto mesto. Tudi na drugi tekmi v Hakubi je znova zelo zanesljivo slavil domačin Ryoyu Kobayashi s skupno 287,9 točkami.

Na drugo mesto se je prebil Rus Jevgenij Klimov z 271,9 točkami, drugi je bil tudi na petkovi preizkušnji, s tem pa je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku poletne velike nagrade. Tretji je bil Avstrijec Daniel Huber z 269,8 točkami.

Po prvi seriji je bil od četverice Slovencev tokrat najvišje Tepeš na petem mestu s 128 metri ter 128,5 točkami. Jaka Hvala, najboljši Slovenec v petek, je zasedal 16. mesto s 119 metri ter 114,9 točkami, tik za njim je bil Robert Kranjec s 119,5 metri in 113,6 točkami, 20. je bil Tomaž Naglič s 121,5 metra in 110,6 točkami.

Po prvi seriji je vodil včerajšnji zmagovalec Kobayashi s 145,7 točkami pred Kanadčanom Mackenziejem Boydom-Clowesom in rojakom Daikijem Itom.

V finalni seriji je Naglič s 127 metri ter skupno 232,9 točkami napredoval na 17. mesto. Kranjec je s 115 metri ter z 221,6 točkami zaokrožil najboljšo dvajseterico. Na rob petnajsterice je skočil Hvala, ki je v finalu pristal pri 122,5 metrih, zbral pa je 237,6 točk. Tepeš je v finalu skočil 130 metrov, s skupno 263,9 točkami pa je zadržal visoko peto mesto na sedmi letošnji tekmi poletne velike nagrade.

Poletna velika nagrada se bo nadaljevala čez dva tedna v ruskem Čajkovskem. Do konca poletne sezone je še pet tekem. Poletna velika nagrada na umetnih skakalnicah se bo končala 3. oktobra v Klingenthalu.

Najboljši Slovenec v skupnem seštevku poletne velikega nagrade je Timi Zajc na devetem mestu. Tepeš je 22., Hvala 30.