74 ogledov

Kristoffersen z izjemnim napadom v drugi vožnji do nove zmage

Henrik Kristoffersen Profimedia
Kristoffersen do druge zmage na progi Gudiberg.

Henrik Kristoffersen je zmagovalec tudi drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Garmisch-Partenkirchnu. Na progi Gudiberg je slavil z osmim časom prve vožnje po polomu favoritov s prve proge. V finalu ni bilo slovenskega predstavnika.

Tako kot v soboto sta bila v boju za uvrstitev v drugo vožnjo neuspešna oba Slovenca. Žan Kranjec je bil prepočasen za še en nastop, Tijan Marovt pa prve vožnje ni končal.

Kranjec, ki je na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu osvojil srebro v veleslalomu, je sicer slalomsko progo Gudiberg prevozil od starta do cilja, a je bil prepočasen. Z zaostankom 2,79 sekunde je zasedel 40. mesto od 46 uvrščenih. Marovt je bil del 24 smučarjev, ki so odstopili. Marovt je odstopil tudi v soboto v prvi vožnji.

Najboljši čas prve vožnje je uspel Švicarju. Na vrhu je bil Loic Meillard (53,76 sekund). Drugo mesto sta si delila dva tekmovalca, Avstrijec Johannes Strolz in Ramon Zehnhäusern, ki sta sta zaostajala 51 stotink. Olimpijski zmagovalec preizkušnje Francoz Clement Noel je odstopil že na prvi progi.

Loic Meillard | Avtor: Profimedia Profimedia

A so se v finalu povsem na novo razdelile karte. Zmagovalec prvega slaloma v Garmisch-Partenkirchnu Kristoffersen, ki je bil po prvi vožnji osmi (+0,88), je v spomladanskih pogojih s četrtim časom finala še drugič po vrsti skočil na sam vrh zmagovalnega odra.

Prvič v tej zimi se je zgodilo, da je en smučar zmagal na dveh slalomih. Sedemindvajsetletni Norvežan je vpisal še 26. zmago v svetovnem pokalu, 21. slalomsko. Vsega skupaj ima že 45 slalomskih stopničk, s čimer je četrti najboljši slalomist v moški konkurenci v svetovnem pokalu.

Britanec Dave Ryding, ki je bil na prvi progi komaj 19., je v finalu nadoknadil velik zaostanek, 1,41 sekunde za takrat vodilnim, ter še drugič v tej sezoni skočil na stopničke, po senzacionalni zmagi v Kitzbühelu. Za Britanca so to pete stopničke v karieri. Linus Strasser (+0,47) je s tretjim mestom poskrbel za domače stopničke. Strasser je bil na prvi progi 16. (+1,27).

Do konca sezone sta na sporedu še dva moška slaloma (Flachau, Courchevel/Meribel). Na vrhu slalomskega seštevka sta dva Norvežana Kristoffersen (356 točk) in Lucas Braathen (307).

Na vrhu seštevka zime je Švicar Marco Odermatt (1200), ki slalomov ne vozi. Do konca je še deset tekem. Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki prav tako ni slalomist, na drugem mestu zaostaja 375 točk.